Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej
Microsoft Excel 2007

Analiza danych: filtrowanie
Filtrowanie danych polega na wyświetlaniu na ekranie tylko tych informacji, które interesują użytkownika spośród wszystkich rekordów (wierszy). Dla zobrazowania działania filtrów proszę sobie wyobrazić kalendarz, w którym to w każdym dniu zapisywana była notatka (to są wszystkie dane), a np. wyrwana kartka z miesiącem lutymi notatkami tylko z tego okresu stanowi taki filtr. Krótko mówiąc to nic innego, jak wybrany zakres danych z całości.

Darmowy kurs z certyfikatem: Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej Aby skorzystać z filtrów, należy najpierw je uaktywnić. W tym celu należy wskazać nagłówki, zaznaczając je (w przykładzie pola A1 i A2) a następnie z menu głównego należy wybrać „Dane” a potem „Filtruj” z grupy „Sortowanie i filtrowanie”. W ten oto sposób uzyskuje się dostęp do automatycznych filtrów.

Ostatnia sprawa to wybranie wyświetlanego zakresu. W naszym przykładzie wybierzemy jako zakres: cały miesiąc luty [2] oraz dni w których mamy wprowadzone notatki [3].
[2] Aby wybrać zakres czasowy kliknij na ikonę z symbolem „lejka” przy nagłówku „Dzień”, a następnie odznacz wszystkie pozycje pozostawiając zaznaczony tylko „luty”. W tym celu najprościej jest odznaczyć „(Zaznacz ...
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft Excel 2007

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne