Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej
Microsoft Excel 2007

Edycja, formatowanie, scalanie komórek
Formatowanie danych to nic innego jak dostosowywanie jego wyglądu to gustu użytkownika. Oczywiście, że można nie formatować danych w programie, ale "surowy" arkusz to jak pranie bez prasowania - niby tak jak trzeba, ale jakoś nie estetycznie.

Darmowy kurs z certyfikatem: Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej Na grafice [1] pokazano Arkusz1. W polu D10 jest wpisany tekst, który się w nim nie mieści. Aby scalić (połączyć) pole D10 z polem D11, należy zaznaczyć oba pola, a następnie wybrać z menu ikonę scalanie (zaznaczona na czerwono).

Następne jeśli chcesz zmienić tekst w wybranym polu, należy nacisnąć klawisz F2 i już można wprowadzać zmiany w polu zaznaczony na zielono.

Na grafice [2] przedstawiono podstawowe wyniki funkcji formatowania. Zapoznaj się z tymi funkcjami (zaznaczone na niebiesko) w swoim Excelu. Postaraj się odtworzyć przedstawiony wygląd w swoim arkuszu.

Bardziej zaawansowane funkcje pokazano na następnych grafikach [3], [4], [5]. Przyjrzyj się im, ...
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft Excel 2007

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne