Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Obróbka grafiki rastrowej i fotografii cyfrowej
Adobe Photoshop CS5 Extended (PL)

Korekta zdjęć: retusz i kolaż
Retusz to nic innego jak poprawianie fotografii, czyli m.in. kadrowanie, zmiana barw, poprawianie szczegółów. Natomiast kolaż to technika polegająca na łączeniu ze sobą różnych materiałów np. wstawianie jednego obiektu w miejsce innego, lub podmiana twarz na zdjęciu. Pierwszy element retuszu pokazano już przy temacie wprowadzającym w tematykę Photoshop'a, gdzie zaprezentowano jak odnowić Sfinks'a za pomocą "stempla".

Właśnie dzięki temu narzędziu i dodatkowo zaznaczaniu, kopiowaniu i wklejaniu można stworzyć dowolny kolaż lub wprowadzić znaczny retusz w zdjęciu. W tej lekcji zobaczysz jak używać stempla, a w kolejnej poznasz sposób korekcji kolorów.

Stempel - działanie
Zasada działania jest bardzo prosta: stempel kopiuje wskazany obszar i wstawia skopiowany element w miejsce kursora. Należy jednak przy tym pamiętać, że wskazany obszar zmienia się wraz z poruszaniem kursora.

Jak używać?
Aby użyć stempla, należy go wybrać z paska narzędzi, następnie można w menu dynamicznym wskazać jego rozmiar oraz końcówkę (np. miękką lub twardą), oraz można ustawić krycie (czyli jego przeźrocz...
Darmowy kurs z certyfikatem: Adobe Photoshop CS5 Extended (PL)

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne