Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Obróbka grafiki rastrowej i fotografii cyfrowej
Adobe Photoshop CS5 Extended (PL)

Praca z warstwami
Wielu początkujących użytkowników nie do końca pojmuje jak działają warstwy. Nic w tym dziwnego, gdyż sama definicja warstw, często jest bardzo zagmatwana. Dlatego tym razem nie będzie tutaj formalnej definicji, a jedynie krótki porównanie do foliowych arkuszy.

Moim zdaniem, aby najlepiej zobrazować warstwy należy sobie wyobrazić foliowe arkusze poukładane jeden na drugim. Na każdym z nich może znajdować się dowolny element obrazu, a na pierwszym z nich (licząc od dołu, aby nie zasłonić pozostałych) może znajdować się np. tło. Nakładając kolejne arkusze na siebie uzyskujemy kompletny obraz. Oczywiście może być tak, iż jeden element arkusza zasłania inny, dlatego ważna jest też kolejność ich nałożenia na siebie.

Jak używać?
Warstwy dodaje się z menu "Warstwa","Nowa", a następnie "Warstwa..." lub "Warstwa z tła". Można również powielić używaną warstwę, za pomocą guzika "Powiel warstwę...".
Warstwy można również łączyć na stałe (za po...
Darmowy kurs z certyfikatem: Adobe Photoshop CS5 Extended (PL)

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne