Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Obróbka grafiki rastrowej i fotografii cyfrowej
Adobe Photoshop CS5 Extended (PL)

Zaznaczanie, kadrowanie
Zaznaczanie to wskazywanie pewnego określonego zakresu na grafice lub zdjęciu. Dla przykładu, można podać, iż aby rozjaśnić lub rozmyć drugi plan zdjęcia, należy najpierw wskazać gdzie on się znajduje. Zaznaczanie wybranego fragmentu jest bardzo istotne w programie graficznym, bo bez niego większość zmian nanoszona byłaby na cały obszar grafiki. Proszę sobie wyobrazić efekt końcowy redukcji czerwonych oczu, gdyby ta funkcja zadziałała na całym zdjęciu, a nie tylko na wybranym fragmencie.

Photoshop dostarcza wiele narzędzi służących do zaznaczania, większość z nich znajduje się na pasku "narzędzi". Do wyboru mamy m.in.: zaznaczanie prostokątne; eliptyczne; tzw. lasso, czyli dokładne odwzorowanie obszaru wskazanego przez użytkownika; lasso wielokątne, które używa prostych linii do zaznaczania; lasso magnetyczne, które przyciąga zakres do pobliskich obiektów. Ciekawym narzędziem jest też "różdżka", która zaznacza obszar o jednolitym kolorze (wraz z podaną tolerancją), podobnie działa też "narzędzie szybkiego zaznaczania", które wraz z kolejnym kliknięciem myszy, dość mądrze dodaje (lub odejmuje) kolejny zakres już do (lub od) wskazanego.
Najlepiej jednak poznaje się te na...
Darmowy kurs z certyfikatem: Adobe Photoshop CS5 Extended (PL)

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne