Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej
Microsoft Excel 2007

Obszar roboczy
Obszar roboczy, to pojęcie dość ogólne. Najczęściej określa się nim zakres, na którym pracujemy. Może być złożony z wielu arkuszy i z wielu plików. Cały obszar roboczy, wraz z ułożeniem plików (arkuszy) można zapisać do pliku. Przyjrzyj się prezentowanej grafice, aby zorientować się o czym mowa.

Darmowy kurs z certyfikatem: Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej Aby zrozumieć działanie obszaru wykonaj ćwiczenie:
1. Utwórz obszar roboczy: tworzenie obszaru polega na ułożeniu wielu otwartych arkuszy wg. własnego uznania. Obszar ten może zawierać wiele plików (przykład na załączonej grafice).
2. Zapisz obszar roboczy: w tym celu z menu wybierz „Widok”, a następnie naciśnij guzik „Zapisz obszar roboczy”. Dalej postępuj analogicznie jak w przypadku zwykłego pliku: czyli wpisz swoją nazwę obszaru oraz naciśnij „Zapisz”. Zamknij program.
3. Przywracanie obszaru roboczego: otwórz ponownie program, wybierz z menu „Otwórz” i wyszukaj swój zapisany plik. Naciśnij „Otwórz”. Po chwili ostatnio zapisany widok, powinien pojawić się w programie.
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft Excel 2007

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne