Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej
Microsoft Excel 2007

Wykresy - wstawianie
Tworzenie wykresu to prosta sprawa, jednak często problemem jest stworzenie czytelnego wykresu dostosowanego do wprowadzonych danych. W tej lekcji zobaczysz jak tworzyć proste wykresy, a następnie zobaczysz te same dane na różnych wykresach.

Darmowy kurs z certyfikatem: Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej Aby dodać wykres, na początku zaznacz dane, które mają być na nim prezentowane. Nie należy dodawać więcej kolumn niż jest to wymagane. Pamiętaj, aby format danych był odpowiednio przygotowany tzn. aby np. cyfry były w formacie liczbowym, a nie tekstowym (tak też bywa), podobnie z datą czy innymi wartościami.
Po zaznaczeniu wybierz odpowiedni wykres z menu „Wstawianie”. Wykres wstawi się w obecnym arkuszu. Można go również przenieś do nowego arkusza za pomocą guzika „Przenieś wykres” (dostępne po zaznaczeniu wykresu w menu „Narzędzia wykresów” – „Projektowanie”).

Na ekranie nr [3] pokazano jak mogą wyglądać wykresy z tymi samymi danymi. Jak widać im więcej danych, tym lepiej ab...
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft Excel 2007

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne