Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej
Microsoft Excel 2007

Formatowanie warunkowe w praktyce
Często użytkownik potrzebuje zobrazować dane, aby proście się je czytało. Najlepszym do tego narzędziem jest formatowanie warunkowe, które umożliwia praktycznie automatyczne formatowanie i obrazowanie danych. Dzięki niemu, sam program na podstawie wprowadzony danych zamieni kolory komórek lub doda do nich odpowiednie symbole.

Darmowy kurs z certyfikatem: Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej Aby użyć formatowania warunkowego, z menu „Narzędzia główne” wybierz formatowanie warunkowe, a następnie wybierz jedną (lub kilka) z wielu przygotowanych reguł.
Przykładowe wyglądy:
[1] Paski danych
[2] Skale kolorów
[3] Zestawy ikon, ale z odwróconą kolejnością .

Odwróconą kolejność wykonuje się za pomocą guzika „Zarządzaj regułami…” pokazanym na ekranie [4], a następnie należy wybrać „Edytuj regułę…” [5] i na koniec należy zaznaczyć opcję „Odwróć kolejność ikon” - na samym dole [6].

Na ekranie [6] pokazano też wiele innych możliwości formatowania warunkowego, jednak na tym poziomie nie będą one omawiane (co nie oznaczą, że nie zachęcamy do własnego ...
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft Excel 2007

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne