Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
  Mostbet Logowanie
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Raportowanie i zestawianie danych w języku SQL
Microsoft SQL Server 2008 Express Edition

Zapis wyniku do pliku
Ostatnim tematem szkolenia, jest zapisywanie wyniku do pliku. Środowisko Microsoft SQL Server Management Studio udostępnia trzy sposoby prezentowania wyniku: wyświetlanie jako tekstu, zapisywanie do pliku oraz wyświetlanie jako siatki podobnej do arkusza kalkulacyjnego.

Darmowy kurs z certyfikatem: Raportowanie i zestawianie danych w języku SQL [1] Pierwszy sposób, czyli wyświetlanie danych w postaci pliku tekstowego można wykorzystać do szybkiego kopiowania danych do np. notatnika. Kopiowanie odbywa się w tradycyjny dla Windows sposób, czyli Ctrl+A (zaznaczanie), Ctlr+C (kopiowanie), Ctrl+V (wklejanie).

[2] Drugi sposób to wyświetlanie danych w postaci tabeli, wyglądającej jak arkusz kalkulacyjny. Dzięki temu zawartość, możne być łatwo skopiowana do arkusza (kopiowanie – j.w.).

[3] Trzeci sposób, to zapisywanie wyniku bezpośrednio do pliku tekstowego (z domyślnym rozszerzeniem RPT). Ten plik może być otwierany przez arkusze kalkulacyjne, ale i zarówno przez edytory plików tekstowych.

Dostęp do tych spos...
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft SQL Server 2008 Express Edition

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne