Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
 
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Raportowanie i zestawianie danych w języku SQL
Microsoft SQL Server 2008 Express Edition

Złączenie tabel OUTER JOIN
Złączenia typu LEFT/RIGHT OUTER JOIN działają tak samo ja INNER JOIN z tym wyjątkiem, iż uwzględniają osierocone rekordy, czyli te które nie znalazły swoich odpowiedników w łączonych tabelach. W przypadku złączenia LEFT OUTER JOIN, gdy w pierwszej tabeli są wiersze, które nie mają odpowiednika w drugiej tabeli, to i tak będą one uwzględnione w wyniku zapytania. W miejscu brakujących danych, wstawione zostaną wartości NULL (nieokreślone). Natomiast RIGHT uwzględnia sieroty z drugiej tabeli.

Darmowy kurs z certyfikatem: Raportowanie i zestawianie danych w języku SQL Składnia polecenia łączącego tabele z uwzględnieniem rekordów z pierwszej tabeli, które nie mają odpowiednika w drugiej tabeli, jest następująca:

SELECT lista kolumn
FROM nazwa 1 tabeli
LEFT OUTER JOIN
nazwa 2 tabeli

ON wyrażenie warunkowe

Wyrażenie warunkowe tak samo jak INNE JOIN może zawierać dowolne warunki, jednak przy łączeniu tabel najczęściej używa się dokładnego dopasowania.

Natomiast w przypadku łączenia tabel z uwzględnieniem rekordów z drugiej tabeli, które nie mają odpowiednika w pierwszej, wygląda tak:

SELECT lista kolumn
FROM nazwa 1 tabeli...
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft SQL Server 2008 Express Edition

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne