Akademia Rozwoju - Wortal Edukacyjny
Darmowe szkolenia to Twoja droga do sukcesu
Login:
Hasło:
  Mostbet Logowanie
  Odzyskaj hasło >>
Główna Kursy i szkolenia Kontakt Pomoc Załóż konto Sprawdź certyfikat
Skip Navigation LinksAkademia : Kursy i szkolenia : Podgląd slajdu
Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej
Microsoft Excel 2007

Analiza danych: sortowanie
W przypadku gdy mamy wiele rekordów ułożonych bez ładu i składu, i należałoby je poukładać w odpowiedniej kolejności, to do tej czynności użyjemy sortowanie danych. Funkcja ta uporządkuje nam rekordy wg. podanej zasady lub kilku zasad (sortowanie złożone).

Darmowy kurs z certyfikatem: Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej Zapoznaj się z przedstawionymi przykładami, aby zrozumieć sortowanie:

[1] sortowanie proste – wybierz zakres danych, a następnie wybierz z menu „Dane” symbol sortowania rosnącego „A-Z”, efekt pokazany jest na ekranie [2] (lub malejącego „Z-A” przedstawionego na ekranie [3]).

[4] sortowanie złożone – występuje w przypadku gdy mamy dwie lub więcej kolumn do poukładania, w ten sposób możemy posortować dane nie gubiąc powiązania wszystkich kolumn i dodatkowo można wymusić sortowanie o drugą kolumnę jeżeli w pierwszej dane się powtarzają [5].
W celu sortownia złożonego, z menu „Dane” wybierz „Sortowanie”, a następnie w nowo otwartym użyj guzika „Dodaj poziom” (możesz też...
Darmowy kurs z certyfikatem: Microsoft Excel 2007

Całość szkolenia, dostępna jest za darmo w kursie online.
W trybie podglądu dostępna jest tylko część treści szkolenia. 
<< Wróć do opisu szkolenia

Akademia Rozwoju - copyright © 2010-2018. Pomysły i noclegi weekendowe  | Fotografia ślubna  | Sklep rowerowy  | Ogłoszenia motoryzacyjne